Ve Spojených státech se vydražila pistole zločince Johna Dillingera za 95 tisíc dolarů

V americkém státě Texas proběhla v sobotu aukce, na níž soukromý sběratel z Los Angeles vydražil zbraň zločince Johna Dillingera za 95 tisíc amerických dolarů. Podle pondělních informací serveru televize ABC pistole pochází z roku 1930.

„Pistoli značky Remington měl schovanou John Dillinger při svém zatčení v Tusconu v ponožce. Zbraň se vydražila za dvojnásobek, než jsme očekávali,“ uvedl Dennis Lowe z aukční síně Heritage Auction Galleries.

Tusconský šerif při Dillingerově zatýkání pistoli zabavil a ta později skončila u probačního důstojníka. Rodina důstojníka zbraň vlastnila až do roku 1959, kdy se ji rozhodla prodat.

Remington .41 Derringer Johna Dillingera, foto Heritage Auction Galleries

Americký bankovní lupič John Dillinger se narodil roku 1903 a vyrůstal v Mooresville ve státě Indiana. Ve čtyřech letech mu zemřela matka, a tak se o něj staral otec, který používal velmi drsné výchovné metody. Dillinger se stal členem skupiny zlodějů, kterou vedl zkušený trestanec. Při prvním přepadení byli všichni chyceni a odsouzeni na 10 až 20 let za mřížemi. Ve vězení se Dillinger seznámil s řadou kriminálníků, se kterými po svém propuštění založil vlastní gang. Dillingerova zločinná parta se zaměřovala převážně na přepadávání bank. První banku vyloupili v červenci roku 1933 a během následujících měsíců vyloupili dalších šest bank.

V září 1933 Dillingera zatkli při vykrádání banky v Ohiu příslušníci policie, ze kterých se nakonec ukázali zločincovi spojenci. Podruhé byl Dillinger zatčen v Tusconu a převezen do věznice Crown Poit v americkém státě Indiana. Podařilo se mu obelstít ostrahu a dostat se na svobodu. Na jeho hlavu vypsala FBI odměnu ve výši deseti tisíc amerických dolarů. Dillinger si nechal udělat plastickou operaci, odstranit si kyselinou papilární linie na prstech, ale nakonec ho zradila jeho přítelkyně Anna Sageová, která si s ním domluvila návštěvu kina. Po skončení projekce už na Dillingera čekala před kinem FBI. Dillinger se pokusil při zatýkání použít zbraň, ale než ji stačil vytáhnout, FBI ho zastřelila.

Do českých kin vstoupil 9. července americký snímek Veřejní nepřátelé od režiséra Michaela Manna, který je zaměřen právě na období kolem velké hospodářské krize a na život gangstera Johna Dillingera.

Zdroj: Mediafax

Be Sociable, Share!
Označeno v Události Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*