Otevřený dopis ministru vnitra před hlasováním o omezení legálních držitelů zbraní.

konec zbrani

Vzhledem k tomu, jak se vyvíjí situace se snahami komise pro odzbrojení, rozhodl jsem se napsat otevřený dopis ministru vnitra. Situace opravdu není dobrá a díky manipulace s fakty, zkreslováním statistik a lobbingu skutečně hrozí, že komise prosadí své zrůdné myšlenky. Zákaz poloautomatických zbraní v civilní sféře je jen vrchol ledovce a nikdo si nemůže být jistý, že tím vše skončí. Naopak jsem přesvědčen že tím vše jen začíná. Neváhejte proto a hlasitě se domáhejte svých práv.

Otevřený dopis

Vážený pane ministře,

10. června Vás čeká hlasování o navrhované směrnici EU týkající se bezprecedentního diktátu „odzbrojit legální držitele zbraní“. Znám názory, které jste nejen Vy, ale i řada dalších osobností veřejně prezentoval, nicméně jsem poněkud rozpačitý z vyjádření např. pana premiéra, který se nechal slyšet, že směrnici „pravděpodobně“ nepodpoří.

Veškeré snahy o odzbrojení legálních držitelů zbraní pouze nahrávají určitým kruhům a případné přijetí navrhovaných drastických opatření (zvláště v současné době) znemožní legálním držitelům zbraní jakoukoliv obranu v případě ohrožení. Každý občan přitom má právo bránit svůj život, zdraví a majetek. A nejde jen o osobní ochranu.

Jakékoliv tvrzení, že pokud ve společnosti nebudou žádné legálně držené zbraně, bude svět bezpečný, je naprostá utopie, kterou nemůže nikdo s racionálním myšlením myslet vážně. Nežijeme ve vzduchoprázdnu a okolo nás není svět beze zbraní. Naopak, v případě odzbrojení obyvatelstva, které je v současné době podle platných zákonných norem legálním držitelem zbraní, ať již za účelem sportovní střelby, výkonu myslivosti či osobní ochrany, dojde k tomu, že se značná část (ne-li drtivá většina) přesune do ilegální sféry, kde nad nimi nebude mít policie žádnou kontrolu a naopak se mohou dostat do rukou těch, kteří by je do rukou nikdy dostat neměli. Z toho logicky vyplývá zásadní ohrožení obyvatel, ke kterému v budoucnu může dojít.

Nejde přitom jen o možnou ochranu či obranu obyvatel. Řada zbraní v držení legálních držitelů zbraní jsou zbraněmi sbírkovými s obrovskou hodnotou. Tito lidé věnovali své sbírce obrovské množství času a peněz a pro leckteré se jejich sbírka stala i smyslem života. Starají se o své zbraně, udržují je ve výborném stavu a dokonce z nich ani nestřílí, aby nedošlo k poškození či jinému znehodnocení. Pominout nelze ani fakt, že sbírkové zbraně jsou i formou investic stejně jako stará auta, starožitnosti, umělecká díla a podobně. Omezení držení těchto zbraní pak v podstatě znamená, že stát neochránil investice svých obyvatel.

Jak by se asi tvářili úředníci, kteří nesmyslně navrhují tato naprosto nelogická a do svobod člověka zasahující opatření, kdyby si jiná skupina v europarlamentu prosadila, že jim zabaví sbírku veteránů, protože nesplňují dnešní emisní a bezpečnostní předpisy.

Ohroženou skupinou nejsou jen lidé, kteří mají zbraň „pro jistotu“ v trezoru, ale i sportovní střelci, myslivci a ve svém důsledku i lidé, kteří žádné zbraně nevlastní. Návrh komise EU dělá z občanů ovce, které se budou muset smířit s jakýmkoliv násilím, které se vůči nim může vyskytnout. V případě přijetí směrnice nebudou mít možnost se účinně bránit.

Sportovní disciplíny jako je IPSC zmizí i přes to, že tréninku a soutěžím sportovci často obětovali velmi mnoho úsilí, odříkání v osobním životě i financí. Tovární střelci přijdou o zdroj obživy, sportovní kluby zaniknou, zbrojovky přijdou o výraznou (ne-li majoritní) část produkce, prodejci zavřou prodejny a zaměstnance pošlou na pracovní úřad a vše co roky budovali, bude zničeno.

Majitelé střelnic přijdou o zákazníky a investice, které do vybudování svých střeleckých areálů investovali. A opět to budou ti, kteří se roky snažili něco vybudovat, které diktát několika „pomazaných hlav“ pošle na pracovní úřad a posléze do důchodu, ze kterého se neuživí.

Nechci dávat současné aktivity „komise“ do souvislostí s událostmi poslední doby, které soudným lidem nejdou do hlavy, ale jistě stojí za připomenutí, že naprostá většina „průšvihů“ spáchaných s palnou zbraní spadá do kategorie „selhal stát“. Nelze opominout fakt, že za většinou masakrů spáchaných střelnou zbraní stojí fatální selhání bezpečnostních složek a tyto masakry by se nestaly při důsledném plnění povinností a uplatňování práv odpovědných státních složek. Selhání bezpečnostních složek však není důvod k tomu, aby se plošně zakázalo užívání zbraní těmi občany, kteří dodržují ustanovení zákona dané země a kteří jsou díky držení zbraní mnohem odpovědnější než většina ostatního obyvatelstva. Naopak by se měla vyvodit odpovědnost právě u bezpečnostních složek, které mají příslušnou agendu na starosti.

Nevěřím, že se aktivity komise zastaví a v případě schválení bude postupně následovat další omezení. Bude stačit, když si někdo spočítá, ke kolika zranění došlo za určitou dobu při lovu a omezí se lovecké kulovnice, pak se někdo postřelí vlastní neopatrností malorážnou pistolí a v zájmu ochrany všech obyvatel EU zakážeme malorážky. Protože paintball může vychovávat k terorismu, zakážeme paintballové a airsoftové zbraně, o vzduchovkách nemluvě.

A co teprve pepřové spreje, co kdyby potom agresorovi vyhrkly slzy….

Pane ministře, jsem zákonů dbalý člověk, sportovní střelec, držitel zbrojního průkazu a držitel zbrojní licence. Odpovědný život se zbraněmi je to, co chci mít i nadále jako koníčka i zaměstnání a nemohu se smířit s tím, že někdo, kdo si myslí, že ví, jak bude všem nejlíp, mi zakáže dělat to, pro co jsem se rozhodl. Za sebe netvrdím, že bez zbraní žít nemohu, nicméně rozhodně musím říci, že NECHCI. Nejedná se jen o investice, které jsem do svého podnikání vložil (i když ani ty nejsou zanedbatelné a v případě schválení směrnice nenávratné) ani to není nějaký pocit člověka, kterému zbraň dodává imaginární pocit bezpečí. Jsem ale realista a bez zbraní jsme potenciálně opravdu ovce vedené na porážku. V ČR máme mnoho zkušeností s nadvládou jiných mocností a opravdu bych ocenil, kdyby se konečně jednou naši představitelé ukázali jako lidé, kteří stojí za svými občany, neprodají stát diktátorům a budou hájit národní zájmy.

Nejsem přítelem konspiračních teorií ale v tomto případě to „hodně smrdí“. Pokud Holandsko chce omezit držení zbraní, ať si to řeší na národní úrovni. Již jednou se jim to nepodařilo a tak to zkouší na úrovni EU, kde k tomu získali další lobistické skupiny. Myslím, že právě zákony o zbraních a střelivu, jakož i zákony týkající se armád a ostatních bezpečnostních složek jsou výhradně ve svrchované kompetenci jednotlivých států (v souladu se smlouvami na toto téma uzavřenými). Diktát „rádoby superstátu“ EU je nepřístojný a měl by být jasně a jednoznačně odmítnut.

Myslím, že máme jeden z nejlepších zákonů o zbraních a střelivu a jsem za něj vděčný. Je vyvážený, dovoluje odpovědným občanům držet a užívat zbraně v rozsahu příslušného oprávnění a přitom pamatuje na kontroly i postihy.

Záměrně jsem se nezmínil o statistikách, které jasně hovoří o tom, že ve společnosti, kde jsou legálně držené zbraně součástí běžného života, klesá kriminalita, ani o mnoha dalších faktech. Dalo by se na toto téma popsat mnoho set stran. Statistiky se dají vykládat různě (jak nám již komise předvedla) a obyčejný selský rozum je to, co všem těm „inženýrům světa“ chybí.

Pane ministře, nejsem člověk který se snadno vyjadřuje písemným projevem. Raději si vše vyříkám. Je to rychlejší, otevřenější a přirozenější. Nicméně to, co se nyní děje mi nedává příliš prostoru a tak se na Vás touto formou obracím s žádostí, abyste se pokusil přesvědčit ostatní zúčastněné k odmítnutí navrhované směrnice a v případě přijetí směrnice tento diktát důrazně a jednoznačně odmítl.

Ano, jsme součástí Evropské Unie. ALE NEBUĎME OVCE.

S vírou ve vítězství zdravého rozumu
Pavel Cink

Be Sociable, Share!
Označeno v Události, Výzvy
50 comments on “Otevřený dopis ministru vnitra před hlasováním o omezení legálních držitelů zbraní.
 1. Michal Kotásek napsal:

  K tomu není co dodat. Podepisuju…

 2. Zdeněk Viktora napsal:

  I můj postoj naprosto přesně vyjádřil pan Pavel Cink ve svém dopisu současnému ministru vnitra ČR.

 3. Antonín Freundl napsal:

  Plně s souhlasím s pisatelem dopisu. Jako bývalý policista i jako držitel ZP a zbraně.

 4. Petr Šljapnikov napsal:

  Perfektně napsáno-schvaluji a podepisuji.

 5. Jiří napsal:

  Plně souhlasím s otevřeným dopisem, jen nevím kdo ty idioty z EU přesvědčí že lidem víc škodí než pomáhají. Pryč z EU!!!

 6. JP napsal:

  Souhlasím, podepisuji.
  Vedení EU a kam to tlačí komise, tak jsem přesvědčen, že nám časem seberou vše. Důvod si najdou nebo si ho vymyslí…..
  Je to cílené budování šedého pracovního stáda se IQ max 70.

 7. vw postak napsal:

  …souhlasím a podepisuji v plném rozsahu…

 8. Leo napsal:

  TO chce prostě a jasně CZEXIT! Nikdy nevěřit nikomu, kdo se tě snaží odzbrojit. Takový to nemyslí nikdy dobře.

 9. PaF napsal:

  Hezká slova, špatný hrob…
  Obávám se, že cesta k superstátu je jasná. Zamezit jí může patrně jen nějaký šílený exces, který by rozvrátil stávající politické struktury. Otázka je, zda si to přát. Pokud by k tomu ale mělo dojít, bylo by lepší pro občana i pro demokratický stát, aby mezi slušnými lidmi zbraně byly.
  Můj odhad je, že Brusel to přijme a náš stát lítostivě rozpaží: „No, co se dá dělat…“, a vysbírá. Pan premiér to ví, proto volí opatrná slova. Když jsem hlasoval PRO vstup, byla to jiná EU. Dnes bych hlasoval NE, a raději riskoval izolaci než područí. A nic jiného mým dětem EU nechystá, nemylme se!

 10. Hynek Eiselt napsal:

  S nazorem pana Cinka nelze nez souhlasit, jen se obavam, ze se v EU nelze spolehat na zdravy rozum !!!!

 11. Jidřich Velc napsal:

  Přeju všem kteří rozhodli o tom že nám ukradnou naše zbraně aby se dostali do situace ve které by zbraň potřebovali. Dále mě zajímá jestli odzbrojí i své ochranky?

  • Charlotte napsal:

   You covered a good deal of them! Good stuff Will be fun when I do my law course – we’d be negotiating it! The key thing is, an Artist must know what COULD happen under any situation. It’s back to learning what you didn’t know you didn’t know about the Music Industry – let alone Life Important adage: &#o820;Pe2ple Change”

 12. karcz napsal:

  Jesliže se u nás zakáže výroba zbraní.,je jasné,komu toto opatření bude sloužit a kdo ochotně nastoupí za naše zbrojovky.

 13. Vladimír Bareš napsal:

  Super dopis. Také plně souhlasím a podporuji.

  EU by si asi zaslužila mezinárodní žalobu za podporu terorismu, protože nic jiného v té směrnici nevidím.

  Nejsem vlastníkem ZP, ale prošel jsem si sportovně střeleckým klubem a střelbě se věnuji i nadále, ikdyž pouze se zbraněmi kategorie D.

 14. Marek Cerman napsal:

  …souhlasím a podepisuji v plném rozsahu…

 15. Tomáš Marzin napsal:

  skvěle napsáno, plně souhlasím a potporuji

  • Antonín napsal:

   S napsanými slovy nelze než souhlasit, ano investovali jsme do zbraní peníze, které jsme si odtrhly od úst jinde, nejsme teroristé, rozhodně si zde terorista rozmyslí někde v ČR zaútočit, když se z lovce může okamkem stát sám cílem.
   Zatím. Za dobu mého nošení legálně držené zbraně jsem ji nemusel nikdy naštěstí použít, rozhodně se nechci dostat do situace, kdy ji budu potřebovat, ale nebudu ji díky zlovůli režimu moci u sebe mít.

 16. Milan Priesol napsal:

  Souhlasím a plně podporuji.

  • Radek Singer napsal:

   Plne souhlasim s názorem pana Cinka v souvislosti s legalnim drzenim střelných zbraní,který vyjádřil ve svém otevrenem dopise.

  • Betsy napsal:

   शेवट करायचा म्हणून à Â‚—ÃÂ¥à¤ÂÂडाळलंत¯ . काहीही विचार न करता शेवट केला गेला आहे. घनाचं अमेरिकेच स्वप्न, ज्या साठी तो डिव्होर्स द्यायला तयार झाला असतो, तो कसा काय पैशाकडे बघून जाणं कॅन्सल करतो? सगळं काही कनफ्युजन आहे .

 17. cente napsal:

  Výborně napsáno plně souhlasím!!!!

 18. Petr S napsal:

  I já se přidávám a oceňuji článek p. Cinka. Doufejme, že zdravý rozum zvítězí, jinak nemá žádnou cenu v té neskutečně hloupé EU zůstávat…

  • Rosie napsal:

   A scientific advisory board has joined foregen, these are some big names in regenerative medicine and doctors of Inaitctvism.This is a giant step forward and gives all the more reason to donate and be optimistic!

 19. zarina napsal:

  Evropská komise je už dávno mimo mísu. A to ve všem. Místo, aby hnali ty umouněný vyžírky, tak to sem stále pouštějí a ještě chtějí vzít lidem právo na sebeobranu.

 20. Jiri Bečvář napsal:

  Souhlasim s panem Pavlem Cinkem.
  Jsem majitelem Zbrojniho průkazu a majitelem zbraně a rozhodně mi není jedno, jak komise rozhodne
  .Snad zvítězí zdravý rozum nad byrokratickou mašinérií.

 21. Jiří Steiner napsal:

  Slušně napsáno souhlasím

  • Melly napsal:

   The flaw in this business model is lack of unddastrneing of the majority of customers of these pay day loans. They are less likely to have a bank account so delivering the cash in person is crucial. Some may not even have access to the web

 22. Jiří Formánek,Ing, napsal:

  Plně souhlasím s panem Pavlem Cinkem !

 23. Roman napsal:

  Plně podporuji, velice výstižné. Pohlaváři EU ať jdou někam …….? Celá EU stojí za ……. a mám pocit, že jednoho dne to s celou EU špatně dopadne.

 24. Karel Viceník napsal:

  Souhlasím s celým textem.

 25. Roman Pražák napsal:

  Výborně napsáno a plně se ztožňuji!!!

 26. Radomír Jakubec napsal:

  Není co dodat.Plně souhlasím.

 27. Jan Zezula napsal:

  Plně souhlasím a děkuji panu Cinkovi za tento dopis.

  • Lovie napsal:

   Dear Sarah Thanks for posting the most delicious, intgrestine, humorous and lovely posts :-) You are wonderful, I can feel it through cyberspace. Lots of love from Norway

 28. Vjekoslav napsal:

  Moje podpora. EU muze navrhovat. Jestli jsme v Cesku…mel by tady platit Cesky zakon a ne zakon EU. Je dobre ukazat ted, jestli Cesky politik ma koule nebo ne.

 29. Khail M. napsal:

  Ano skvěle napsáno,nenecháme si od nikoho diktovat co si budeme dělat ve vlastní zemi,nebo jsme snad protektorát EU ??? Zˇeby opět totalita,SSSR střídá EU ??Nyní se ukáže jak se naše vláda umí za nás postavit ! Nyní můžou celé Evropě a našemu národu ukázat,že si nenechají od nikoho diktovat,a bude li nám EU vyhrožovat sankcemi,tak atˇ jim tvrdě odpoví,vždytˇ Cˇeská republika nemusí být v EU,když nás budou šikanovat.Jsme hrdý národ a né stádo ovcí.

 30. Kozáková napsal:

  Šílené o co se stát, který má své občany chránit, snaží. Velmi dobře napsaný článek.

 31. Standa napsal:

  Rozumně napsaný list. Bohužel mám pocit, že rozum ve vedení EU hledat nelze… Stejně odzbrojení obyvatel má vést k tomu, abychom se případně nemohli čemukoliv bránit… Agresoři světa totiž nepoužívají legální zbraně, držené na zbrojní průkaz !!!

  • Margie napsal:

   Thanks, bal.7I&#821e;bl do my best. What else can I do? Think I should pack some bear spray just in case?I have to say part of me is really hoping that some of the bonus locations will be some wonderfully hokey roadside places. How great would it be to HAVE to go to South of the Border?

 32. Petr Zlotý napsal:

  Plně souhlasím a podporuji. EK má poněkud pokřivený pohled na demokracii a svobodu.

 33. Miloš Olha napsal:

  100% Podpora není co dodat ! Možná bych požádal paní Černochovou ne pana Okamuru zda by ho nepřečetli poslancům .

 34. Jiří Rousek napsal:

  Výstižně napsáno,souhlasím s celým textem a plně podporuji

 35. Libor Večeřa napsal:

  Souhlasím s celým textem.Výstižně napsáno.Také plně podporuji.

 36. Roman Janík napsal:

  Naprosto se zněním souhlasím. Jako dlouholetý sportovní střelec se nemůžu smířit s tím, že nějaký laik od pracovního stolu rozhodne o zničení našich koníčků a zájmů. Tímto v podstatě potrestá nejsvědomitější, zákony dodržující občany, kteří se ničeho nedopustili. Jen, že investovali svůj čas, své peníze do záliby, která bohužel není zálibou oněch rozhodujících. Chceme i nadále zůstat spokojenými a svědomitými občany, věnujicími se svému krásnému koníčku.

 37. Aleš Mráz napsal:

  Skvěle napsáno. Nezbývá, než se k aktivitě pana Cinka připojit a také slušně a věcně napsat ministru Chovancovi svůj názor. Ať vidí, že nám to není jedno.

 38. Václav Gregor napsal:

  Nezbývá, než souhlasit s celým textem. Klobouk dolů, vystižení bylo snad vše!

 39. Milan Pospíšil napsal:

  Můj postoj naprosto přesně a i slušně vyjádřil pan Pavel Cink ve svém dopisu současnému ministru vnitra ČR.

 40. Dušan Srbecký napsal:

  Skvěle napsáno. Není více co dodat. Plně podporuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*