Zapojte se také do obrany svých práv! Pokračování.

LEX_vyzva_pravo_zbrane

Jak určitě víte, v orgánech Evropské unie se momentálně rozhoduje o novelizaci Směrnice o nabývání a držení zbraní. Návrh Evropské komise se paralelně projednává jak v Radě EU (což je orgán skládající se z těch ministrů členských států, kteří jsou příslušní projednávané otázce, zde tedy ministři vnitra a spravedlnosti) a v Evropském parlamentu. V Evropském parlamentu se návrh v současnosti nachází v přípravném výboru IMCO (Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele).

Dosavadní jednání výboru IMCO jste možná viděli na záznamu. Zúčastnění poslanci z nesmyslného a nebezpečného návrhu Komise v podstatě nenechali kámen na kameni a shodli se, že má-li revize Směrnice řešit bezpečnostní problémy, aniž by zasahovala do práv bezúhonných občanů, musí se zásadně přepracovat.

Tohoto přepracování se v IMCO ujal tým osmi lidí, tzv. zpravodaj návrhu a sedm stínových zpravodajů (jeden z každé parlamentní frakce). Zpravodajkou návrhu se stala britská konzervativní poslankyně Vicky Ford, mezi stínové zpravodaje patří čeští europoslanci Dita Charanzová a Jiří Maštálka.

Po Velikonocích paní Fordová zveřejnila svůj první oficiální návrh, který z našeho pohledu není dokonalý, ale s původním návrhem se nedá srovnat. Nesmysly typu znehodnocení zbraní v muzeích, registrace maket a zakazování zbraní podle vzhledu byly nemilosrdně vyházeny a zdá se, že v tomto pojetí by revize Směrnice mohla být i užitečná – například velmi chytrou definicí, že za střelnou zbraň se považují pouze předměty obsahující alespoň jeden díl použitelný jako hlavní část ostré zbraně, čímž automaticky vypadávají různé makety, poplašňáky a podobné očividně neškodné předměty.

Celý článek najdete zde: http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/75-dulezite/2361-vyzva-k-aktivite

 

Be Sociable, Share!
Označeno v Gunlex, Události, Výzvy
One comment on “Zapojte se také do obrany svých práv! Pokračování.
  1. Ladislav Vavrečka napsal:

    Plně se ztotožňuji s otevřeným dopisem. Přece jako občané snad máme také právo na svobodu a v případě nebezpečí či ohrožení života se snad taky můžeme bránit. Každý nemá možnost si platit ochranku !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*