Remington R51 sub-compact

Verze modelu 51 má od letošního února modernější variaci s přídomkem sub-compact. Tato legenda, kterou používal i generál Patton, jako svou osobní zbraň, má své kořeny už v roce 1915, kdy jí navrhl John Pedersen. Často se mě lidé, zejména ti, kteří se zbarněmi nechtějí mít mnoho společného, ptají co mě na nich tak fascinuje. A já často odpovídám, že jejich nadčasovost a konstrukční dokonalost. Tento model je toho dalším důkazem.

Původní jednapadesátka byla vyráběna v rážích .32 ACP a .380 ACP, nový model je konstruován pro 9 mm Para a .40 S&W.  Cíl je jasný, oslovit jednak Evropu a také mít šanci mezi armádními zbraněmi. Její vlastnosti, ať už se jedná o příjemné nošení, dobrou přesnost i chod doplňuje také zajímavý design.

File:Remington pederson 51.jpg

Původní model R 51.

Rám je hliníkový, hlaveň z nerezu a mušku lze variabilně posouvat. Zbraň je vhodná jak pro leváky, tak pro praváky. V oficální tiskové zprávě se píše, že bude vyráběna s více variantami zásobníků pro uložení většího množství munice. Základní verze je na sedm nábojů a ke zbrani dostanete hned dva zásobníky. Plánuje se také verze se závitovou hlavní pro tlumič a verze s laserovým zaměřovačem.

Cena v USA byla stanovena na necelých 8 000 Kč a zbraň tak má všemi parametry nakročeno k opravdovému úspěchu.

Be Sociable, Share!
Označeno v Historie, Recenze zbraní, Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*