Pražský chodec V

Dnes opět zavítáme do obchodu firmy Zbraně Brymová. Ale tentokrát jsem tam v komisním prodeji nic tak zajímavého neobjevil. Vypadá to, že po vánocích se v komisích nic nového v povánoční době neobjevuje… Z oboru krátkých zbraní jsem za sklem vitrín potkal několik starých známých, které tam budou ještě asi dlouho, protože koupit si například zbraň, jako je Llama Max II za cca 10 tis.korun opravdu není měco co bych mohl doporučit a mnohým prodávajícím by slušelo více soudnosti. Já vím, že se mnohdy jedná o zbraně minimálně střílené a že byly pořizovány v době, kdy všeobecně zbraně stály více než nyní. Jenže to nic nemění na situaci ohledně zásobování náhradními díly a servisu, který je u zbraní jejichž výrobci v současnosti neexistují prostě problematický. Pokud se vám třeba v případě Llam a podobných výrobků bude snažit někdo namluvit že to problém není, neboť se jedná o klony 1911 na které jsou náhradních dílů „mraky“, pak vás vodí za nos, protože zrovna španělské firmy své „klony“ známých zbraní vylepšovaly až k nekompatibilitě s originály. Osobně bych viděl jako reálné ceny komisních zbraní od firem jako je Astra , Lama a Star reálnými v cenové hladině od 5 tis.kč níže, bez ohledu na druh a typ zbraně, snad jen s výjimkou některých luxusních kusů.
Lepší je situace v klasice, kterou v komisním prodeji v této prodejně zastupuje ČZ75, nejlevnější z nabídky za necelých 6tis.kč je sice velmi nedůvěryhodně otlučená, ale v rozmezí od zhruba 7 do 10 tis. kč si už vybrat lze. Spíše neobvyklou v našich zemích je izraelský klon známé HP 35 pod označení Kareen, který jsem tam objevil, ale ani ta mi nepřipadala v tak dobrém stavu, aby to byl nějaký výhodný kup.Tato zbraň však nebyla komisní, ale je na webu firmy uváděna jako v ČR neregistrovaný repas. Spolu s ní je v nabídce i  repasovaná originální FN 35 a třeba i repasované klony ČZ 75 od Tanfoglia.
Takže jediné co mne doopravdy zaujalo je Vektor SP 1 v ráži 9L a i to spíše neobvyklostí, než užitnou hodnotou. Jedná se o zbraň už dle vzhledu určenou k „lovení desítek“ na terči a ačkoliv to z vnějšku nevypadá, je konstrukčně velmi blízká Berettám 92, na rozdíl od nich však má pouze SA spoušť, což samo o sobě vypovídá o jejím sportovním charakteru. Nepochybuji, že díky své konstrukci opravdu přesná bude. Bohužel i u této zbraně by z důvodu jejího původu (JAR?), mohl být problém s náhradními díly. Takže i této zbrani by „slušela“ lepší cena než je uváděných 11tis. No prostě po vánocích během jara žádná sláva i když nemohu vyloučit  že se tu a tam něco zajímavého vyskytne třeba hned zítra, ale v tom je právě ten půvab chození po komisích…A kdo ví, třeba si polepšíme na podzim po dovolených.

Kareen

Kareen

diskuze k článku

Be Sociable, Share!
Označeno v Pražský chodec Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*