Pražský chodec I – zajímavé komisní kousky z našeho hlavního město

Nerad bych byl obviněn z přílišného Pragocentrismu, ale pro milovníka zbraní představují občas komisní prodeje v místních krámech téměř Alenčinu Říši divů. A to v dobrém i zlém – můžeme tu totiž najít velmi dobré příležitosti ke koupi stejně jako předražené kusy, se kterými se návštěvník obchodu, po všech těch létech, co na ně padá prach, vítá jak se starými přáteli.

Přiznám se, že jsem klasický „Otlapkávač“, jak říká jedna moje známá, a když vidím něco zajímavého, neodolám a požádám o předvedení daného kusu, třebas vím, že si jej nikdy nekoupím. Abych se prodavačům, kteří ode mne mohou očekávat, že si něco koupím tak maximálně v jednom případě z dvaceti, nějak revanšoval, chtěl bych zavést cyklus článků, který bych nazval “Pražský chodec“.

Budou to v podstatě ukázky z nabídky komisních zbraní tak, jak je po krámech zrovna objevím. Chtěl bych se snažit, aby se jednalo o věci výjimečné buď příznivou cenou, nebo zajímavé technicky či sběratelsky. A budou to věci, které si osobně na krámu prohlédnu.

Pochopitelně, že výběr bude ryze subjektivní, a bude záležet na tom, kam mne mé toulky Prahou zrovna zavedly. Prostě co se mi bude líbit, o tom napíši a nechám na vás, zda vás to osloví.

Prvním obchodem se zbraněmi, kterým tento nepravidelný cyklus započnu, bude nabídka komisních zbraní fy Novotný ve Snirchově ulici. V poměrně bohaté komisní nabídce, kde nalezneme od pistolí ČZ75/85 v cenách asi od 7.000 Kč, několik až neuvěřitelně předražených revolverů Astra 680 a směs nejrůznějších jiných krátkých zbraní, mne zaujaly dva kousky, jejichž autentické, byť ne dokonalé fotografie vám přináším.

Alfa Iron Defender

První je pistole Alfa Iron Defender v ráži 9L známé Brněnské firmy Alfa-proj . Zbraň je minimálně střílená, v dokonalém stavu za necelých 6.500 Kč.

Alfa Iron Defender

Alfa Iron Defender

Jedná se o celokovovou verzi zbraně, jenž se na našem trhu objevuje spíše ve své plastové podobě. Koncepčně, zejména co se týče uzamčení hlavně „pod úhlem“ a díky tomu i vyššímu hledí, nezapře příbuznost se zbraněmi Tanfoglio a Jericho, které jsou zkonstruovány stejným způsobem.

SW 37-2 Airweight

Druhou zbraní je ultralehký revolver  SW 37-2 Airweight – odlehčená verze známého SW 36. Je to pětiranný, snadno nositelný dvoupalec, ráže 38 Spec, taktéž téměř nepoužívaný. Jako příznivce klasiky a nepřítele nejrůznějších pojistek a  „politických korektítek“ mne na něm zaujal zejména klasický kohout s úderníkem. Zbraň tedy nemá dnes již všeobecně rozšířený systém sestávající z  úderníku v rámu a přenosové páky.

SW 37-2 Airweight

SW 37-2 Airweight

Vzhledem k tomu, že se zbraň již nevyrábí, a podobně jako v předchozím případě je téměř netknutá, není cena 12.480 Kč až tak přehnaná. Je pravdou, že pokud chcete zbraň jen na nošení a sebeobranu, dá se za tyto peníze koupit nový a srovnatelný Taurus, ale po té, co mi puškař shání již měsíc do jednoho přenosovou páku a  dovozce Walter Traiding dělá mrtvého brouka, si asi koupi zbraně s „moderním“ spoušťovým systémem příště sakra rozmyslím…

To bylo pro dnešek vše, pokud budu mít příští týden čas, chtěl bych navštívit další obchod, který mi přislíbil spolupráci a kterým bude BVS ve Slezské ulici.

Be Sociable, Share!
Označeno v Pražský chodec Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*