Novinka Steyr L-A1 ušitá pro USA

 

Zbrojovka Steyr Arms ohlásila uvedení nového služebního modelu L-A1 na americký trh. Tento model byl představen loni na IWA v německém Norimberku s full size 4,5″ hlavní a kapacitou 17 (9 mm Luger) nebo 12 (.40 S&W, .357 SIG) ran se nová pistole stala ideální pro americký trh. Steyr L-A1 byl navržen tak, aby vyhovoval jednak sportovním účelům a zároveň byl vhodný i pro plnění služebních poviností.


Jak už je u firmy Steyr zvykem i nový model L-A1 vychází formou a funkcemi z předchozích modelů, které představují kombinaci pohodlného nošení, bezkonkurenční ergonomie, extremní spolehlivosti a díky spoušti úžasné přesnosti. Vzhledem k vysokému úchopu vůči vývrtu mají velmi dobře zvladatelný zdvih ústí zbraně, jakož i velmi přirozený úhel úchopu s ohledem na osu miřidel.

Nově Steyr zapracoval také na designu výstražníku, kde střelec vizuálně, a v případě potřeby i hmatem, pozná kdy je komora prázdná nebo naopak kdy je již náboj v komoře. To je možné rozpoznat podle toho, že je výstražnk v jedné rovně se závěrem pokud není v komoře náboj. Naopak při nabité komoře výstražník mírně vyčnívá. Další novinkou je také volitelná pozice pojistky, což umožnuje snadné přestavění pro levoruké ovládání.

Šikmé drážkování závěru je zcela v duchu dnešního trendu moderních služebních zbraní, nechybí ani Picatinny rail na prodlouženém rámu pro uchycení laserových zaměřovačů nebo svítilen nebo již u Steyru obvyklá intuitivní trapezoidní miřidla. Stejně tak Reset Action System s tlakovou pojistkou a DAO spouští nepředstavují žádnou novinku, ale ověřenou spolehlivou bezpečnostní součást dnešních osobních a služebních zbraní. Spoušť je možné také zajistit zámkem na pravé straně rámu. Hlaveň je za studena kovaná s konvenčním vývrtem a plně podepřenou komorou.

Doporučená cena je v USA 560 dolarů. Další info o modelu najdete na: http://www.steyrarms.com/products/sporting-riflespistols/new-steyr-pistol-l-a1/

Volně přeložil kolektiv anonymních pachatelů :)

Be Sociable, Share!
Označeno v Recenze zbraní, Události

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*