Klasické hledí vs. Red Dots optika u nováčků

trijicon

Pomáhá opravdu Red Dots optika i u střeleckých nováčků a do jaké míry? To se v první oficiální studii pokusili zjistit James E. Ryan a Robin Adler z univerzity Norwich.

Jejich projekt porovnával účinnost tradičních kovových hledí s RMR optickým zaměřovačem společnosti Trijicon, Inc. Projektu se zúčastnilo 27 studentů univerzity v Norwich, kteří prošli simulovaným výcvikem střelby na terče siluet IDPA (Mezinárodní asociace obranných zbraní) ve 4 různých úrovních. Třináct studentů střílelo s klasickým kovovým hledím a čtrnáct studentů s optickým zaměřováním. Výsledky prokázaly statisticky velký rozdíl ve prospěch optiky v „zásahu na papírový terč“ v úrovni 1 (pomalý výstřel na 15 yardů(cca 14 metrů)) a přesnosti (zásahy poblíž středu terče).

Výsledky této studie by mohly být zajímavé třeba i pro naše policejní složky. Vzhledem k tomu kolik běžný český policista nastřílí ročně (ne vlastní vinou), může být klidně řazen mezi nováčky. Za úvahu by stálo jestli se pak nevyplatí pořídit policistům alespoň kvalitnější optiku ke zbraním, když jsou limity na ostré střelby tak nízké.

Součástí samotného průzkumu je i detailní analýza jak jeho výsledků, tak samotné střelby.
Originální text ze Soldier Systems‘ si můžete přečíst zde.

Be Sociable, Share!
Označeno v Nezařazené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*