Jsou v Rusku podvodníci?

podvodnik

Foto: Nikolaj Nekrasov

V otázkách zda posílají či neposílají své vojáky na Ukrajinu jsme odkázáni na vlastní úsudek a zprávy dodávané médii. Pokud se ale podíváme pod vodu jako takovou, jistě bychom tam nějakého ruského podvodníka našli. Nebo spíše podvodnice. Jedná se totiž o unikátní zbraně.

Ruští námořníci nedávno nacvičovali jak si zastřílet pod vodou. Použili u toho podvodní pistoli SPP-1 a Avtamat Podvodnyj Specialnyj (APS) podvodní pušku. Původně útočná puška známého konstruktéra Vladimíra Simonova má zajímavý design vyvinutý už na začátku sedmdesátých let minulého století, odkdy se na ni trochu pozapomnělo. Vyráběla se v Tule a má střely ráže 5.66 x 39. Ta však pracuje na hydrodynamickém principu, nikoli na klasickém a tak střílí pouze pod vodou.

Cvičení ruské armády probíhalo oficiálně jako nácvik při likvidaci sabotáže na podvodních zařízeních v letošním roce a snímek, který je také v záhlaví článku je od bývalého vojáka a potapěče Nikolaje Nekrasova, který se cvičení účastnil jako fotograf.

Technické paramatry APS je možné dohledat na Wikipedii. Koho tyto zbraně zajímají, chce si procvičit trochu RJ a připravit se na dny budoucí, nechť se podívá na toto video:

Be Sociable, Share!
Označeno v Recenze zbraní, Události, Vojenství, Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*