EFMJ zakázáno? :-(

„Tak nám zakázali EFMJ“…pravil Švejk, mazajíce si svá kolena Opodeldokem a pročítající níže uvedené:

Upozornění občanům

Policejní prezidium ČR, ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál (dále jen „ředitelství služby“) vykonává státní správu ve věcech zbraní, střeliva a pyrotechnického průzkumu dle ustanovení § 74 odstavec 2 a) zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu.

V rámci své kontrolní činnosti zjistilo, že se na českém trhu prodává pistolové střelivo se střelou EFMJ, výrobce FEDERAL CARTRIDGE CO, USA. Střelivo se vyrábí v různých provedeních a rážích – pistolový náboj Premium Tactical ráže 40 S&W se střelou 10,69 g EFMJ, Premium Tactical ráže 9 mm Luger se střelou 8,04 g EFMJ, Premium Tactical ráže 45 Auto se střelou 12, 96 g EFMJ, Premium Personal Defence ráže 40 S&W se střelou 8,75 g EFMJ, Premium Personal Defence ráže 9 mm Luger se střelou 6,8 g EFMJ, Premium Personal Defence ráže 45 Auto se střelou 10, 69 g EFMJ.

Ředitelství služby nechalo střelivo dne 17. 6. 2009 zařadit do kategorie zbraní a střeliva ve smyslu ustanovení § 3 odst. 3 zákona č. 119/2002 Sb. Dne 15.7.2009 vydal Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva Rozhodnutí č. 92-03485-09 o zařazení předmětného střeliva do zakázaného střeliva – kategorie A. Rozhodnutí nabývá právní moci po uplynutí lhůty 15 dnů od jeho vydání. Držitelé výše uvedeného střeliva, nemají-li vyjímku, mohou naplnit skutkovou podstatu trestného činu nedovolené ozbrojování.

Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva o. s. byla o této skutečnosti informována.

kpt. PhDr. Dagmar Bednarčíková

Bohužel v tomto případě to jakkoliv komentovat, či kritizovat Policii nebo Zkušebnu zbraní a střeliva by nemělo cenu, neboť to vypovídá spíše o nedokonalosti či nedomyšlenosti našeho zbrojního zákona, než o Policii a Zkušebně zbraní a střeliva. Prostě to tak je.

Pro úplnost a po telefonické konzultaci s  SW_FOXem bych ale chtěl dodat, že se jedná o zákaz pro krátké zbraně kategorie „B“ a nejsem si jistý, jak by to bylo v případě držení tohoto střeliva, zejména v souvislosti s faktem že pro něj existují i dlouhé zbraně kat „B“ a „C“. Jak řekl FOX: „Věřím že držení bych uhádal…“. Je tu však pravděpodobnost, že poslední slovo v případě držení by mohl mít až soud.

Záleží tedy na každém jednotlivém člověku, jak si věří. Dávám tento článek sem, i když se zpráva objevila na fóru o EFMJ, pro jistotu, aby ji nepřehlédli ani ti co na fóra nechodí, já osobně asi přejdu z 9 zpět na .45, ta létá už otevřená…

Diskuse k článku ve vláknu o EFMJ

Be Sociable, Share!
Označeno v Události Označeno s: , ,
0 comments on “EFMJ zakázáno? :-(
1 Pings/Trackbacks pro "EFMJ zakázáno? :-("
  1. […] protože nám zakázali EFMJ, zaujaly mne dva velmi nestříleně vypadající Glocky v ráži 45ACP typů 30 a 36, tedy […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*