Co má nejlepší zastavovací účinek?

736921_14865977_xtc.hu

Jistě jste mezi svými přáteli už několikrát rozebírali, která zbraň má nejlepší zastavovací účinek, respektive, který kalibr je ten nejvhodnější. Nosit u sebe v pouzdře velké kalibry nebo raději ty menší? Co je lepší? Odpověď je jednoduchá…

Nezáleží totiž na ráži, ale především na znalosti anatomie, tedy pokud pomineme, že budete po někom střílet na vzdálenost dvou metrů minometem. Otázkou kde je pravda o zastavovacím účinku střely se seriózně zabývá čánek autora, který si říká Aron (Breach Bang COWAN!) ze serveru breachbangclear.com.

V první řadě je to hlavně článek o anatomii a jak to funguje, když někam dopadne kulka. V článku se připomíná, že vlastně nejde nikdy přesně říci, že ta a ta ráže má lepší zastavovací účinek než jiná. Měřitelných proměnných je takové množství, že to vlastně nejde ani změřit.

Výsledkem je hlavně poznání toho, že se nemáme tolik soustřeďovat na hardware, ale hlavně na software. Tím je myšlena hlavně anatomická skladba těla protivníka, a také naše schopnost zasáhnout ty správné cíle. Ty jsou v pořadí mozek, hrudník a pánev těmi nejdůležitějšími pro vypnutí počítače, zvaného lidské tělo.

Celý článek v originále si můžete přečíst zde: http://www.breachbangclear.com/the-truth-about-stopping-power-anatomy-first/

 

Be Sociable, Share!
Označeno v Komentáře, Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*