Abrhám potvrdil pozici nejlepšího českého odstřelovače

Hned ve dvou kategoriích ze tří dokázal o víkendu zvítězit na střeleckém Memoriálu M. Předoty současný nejlepší český odstřelovač Jiří Abrhám ze Zdic u Prahy. Přemožitele nenašel ve střelbě z libovolné velkorážní pušky ani standardní velkorážní pušky s puškohledem.

Pouze ve třetí kategorii, tedy střelbě z velkorážní pušky s otevřenými mířidly, se na první místo probojoval slovenský střelec Marian Foltýn. Ve zbylých dvou jasně dominoval Abrhám, který letos v srpnu zvítězil na závodech v Olomouci v soutěži o Nejlepšího Českého odstřelovače.

Memoriálu M. Předoty na střelnici pražské policejní správy v Poříčanech u Prahy se v sobotu zúčastnilo více než třicet střelců z řad sportovců, policistů a vojáků. Každý ze závodníků musel během 15 minut vleže třicetkrát vystřelit na soustavu cílů umístěných ve vzdálenosti 100, 150 a 200 metrů. Střelbu na delší vzdálenost, tedy pro odstřelovače tradičních 300 metrů, však poříčanská střelnice z bezpečnostních důvodů neumožňuje.

Závody upořádal Policejní sportovní klub Union Praha, jako pravidelnou vzpomínku na Miroslava Předotu, dlouholetého člena klubu a vedoucího sekce odstřelovačů. Memoriál je jednou z devíti střeleckých soutěží, které PSK Union v Poříčanech každoročně pořádá, a to jak pro střelce z dlouhých tak i krátkých zbraní. Letos jsou na programu ještě dvě soutěže v praktické střelbě z krátké zbraně pro jednotlivce a družstva, sezónu v příštím roce zahájí tradiční závod Pražský policista.

Zdroj: Mediafax

Be Sociable, Share!
Označeno v Události Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*