LEX: 5 otázek pro kandidáty do Europarlamentu

Nikdo z nás nežijeme ve vzduchoprázdnu a bez interakce se svým okolím.To platí i pro střelce jako skupinu. Náš koníček představuje pro některé druhy lidí vítanou příležitost „Páchat dobro“ na náš účet.

Bohužel trendem moderní doby je chránit člověka a občana úplně před vším, včetně sebe samého. Nechci odpůrcům zbraní nasazovat psí hlavy a obviňovat je z populismu, levičáctví, Orwellismu a snahou dostat se přes nás ke „korytům“, to by bylo stejně zjednodušující a zavádějící, jako myšlenky těch, kteří vidí v ozbrojených občanech zejména zdroj nebezpečí.

Neměli bychom automaticky vidět v každém z našich odpůrců zlomyslného nepřítele. O postojích jednotlivých lidí rozhoduje mnoho okolností osobními zkušenostmi počínaje, přes názory jejich bezprostředního okolí až po to, co jim naservírují jejich vzory v médiích a politici.

O zbraních a důvodech, proč je vlastníme, včetně práva na jejich použití v případě Nutné Obrany nebo Krajní Nouze, musíme mluvit jak se svým okolím, tak i se svými zastupiteli a s těmi, jenž na jejich místa kandidují.

Sdružení LEX připravilo soubor otázek, který bude klást jednotlivým kandidátům do Eurovoleb a na které naváží další akce, včetně sledování odpovědí oslovených politiků a jejich následných skutků, neboť : „…podle skutků poznáte je…“.

Otázka první:

Dokážete každému občanovi zaručit 100% bezpečnost napr. pomocí Policie?

Otázka druhá:

Jste pro to, aby řádný a zákonadbalý občan měl právo účinné (sebe)obrany i za pomoci palné zbraně?

Otázka třetí:

Jste pro, aby práva oběti byla nadřazena právům zločince a oběť se nemusela bránit se strachem, že pokud se ubrání a přežije, tak že bude léta vláčena po soudech a tím jí bude zlikvidován slušný život a úcta okolí?

Otázka čtvrtá:

Budete se aktivně podílet na obraně práva svobodných občanů vlastnit zbraně před případnými snahami z EU o restrikci?

Otázka pátá:

Jste pro zpřísněni podmínek pro získáváni zbrojního průkazu a zbraní v ČR? Pokud ano, proč a jakou formou?

Odpovědi

Odpovědi kandidátu jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách sdružení LEX:

Be Sociable, Share!
Označeno v Editorial Označeno s: , ,
0 comments on “LEX: 5 otázek pro kandidáty do Europarlamentu
1 Pings/Trackbacks pro "LEX: 5 otázek pro kandidáty do Europarlamentu"
  1. […] odpovědí, jenž se zatím sešly na otázky sdružení LEX , si prozatím odnáší pomyslnou palmu vítězství odpověď od EDS.  Sice nám nic neřekne o […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*