Začínáme…

Když před čtyřmi lety zesnula, opuštěna svými adminy, nebožka mojezbran.cz, vytvořil (nebo snad lépe založil) admin PiDiBi server Střelectví, na který se přesunula většina z těch, kteří byli jejími abonenty. Komunita lidí, která se zde vyprofilovala, dokázala poskytovat teoretické a mnohdy i praktické zázemí všem, kteří to s naším koníčkem myslí opravdu zodpovědně a vážně.

Začali jsme se poznávat, setkávat na různých akcích a vlastně i společensky žít. Díky nadšení a zodpovědnosti moderátorů se daří udržet jak odbornou úroveň, tak prostě i pořádek, což se ne všude jinde na fórech s podobným zaměřením daří. Další, kteří neměli možnost či čas pracovat jako „modeři“, přispívali na chod fóra alespoň finančně, aniž by jim bylo odměnou cokoliv jiného, než čestný titul: Sponzor fóra serveru.

Zvykli jsme si zkrátka považovat Střelectví za své, a proto se nás trochu dotkla zpráva, že jej jeho majitel prodal a web bude provozován komerční firmou. Ujal jsem se práce na redakci a vzniku magazínu, který je nově k fóru připojen, na popud některých z členů fóra, a budu se snažit, aby komerce nepřebíjela kvalitu informací, které bude magazín poskytovat. V současné době si sice můžeme nakupovat odborné časopisy dle libosti, ale znáte to – ani jeden z nepřeberného množství obou dvou odborných časopisů není některým nespokojencům dost dobrý …

Proto doufám, že se zde najde dost odborníků, kteří do magazínu přispějí. Mezi členy fóra máme profesionály, jako je například Shiva, zručné, až téměř geniální ladiče jako 4Mike, a nadšené organizátory soutěží jako je Tratom a SW FOX. Je tu dost lidí, kteří opravdu něco umí a já děkuji všem, kteří mi přislíbili spolupráci.

Některým se také nelíbilo, že se máme stát součástí nějaké skupiny koníčkářských webů, někde mezi pejsky a kaktusy. Nevidím v tom nic zlého, ba naopak – až si začne nějaký televizním “Kutil Tim“ zvát do svého pořadu Alfonsse, aby mu vysvětlil, jak to je s požadavky na životnost zbraně pro IPSC, Shivu, aby ukázal jak se nastavuje správná délka náboje pro konkrétní hlaveň a dalšího, aby třeba ukázal, jak se má člověk starat o břitvu – bude to znamení, že jsme na správné cestě stát se před očima veřejnosti z gheta nadšenců normálními lidmi, se kterými klidně pošle váš soused své děti na střelnici, aby zase vzal příští víkend na oplátku ty vaše na fotbal …

Nakonec bych chtěl něco říci těm, kteří jak magazín, tak fórum navštíví poprvé: Nebojte se, nekoušeme. Hulváty, hlupáky a lenochy, kteří si myslí, že za ně budeme dělat domácí úkoly zde sice nestrpíme, ale naopak přivítáme každého s upřímným zájmem o věc. Střelectví a vše, co s tím souvisí, je nádherným koníčkem, ať se mu člověk věnuje aktivně na střelnici a v dílně, nebo jen pasivně, studiem techniky a historie.

Doufám že každý článek bude na půdě fóra odborně diskutován, ti zkušení jej doplní, a i poznámky těch, kteří nepochopili, co chtěl autor říci, budou cenné – hlavně pro autora, aby to příště napsal lépe.

To je vše, začínáme…

Be Sociable, Share!
Označeno v Editorial Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*