Výstavu nožů v Příbrami navštívilo přes dva tisíce lidí

O výstavu Nože 2009, která se uskutečnila o víkendu v Příbrami, byl podle organizátorů veliký zájem. Přehlídku nožů a chladných zbraní navštívilo v místním kulturním domě více než dva tisíce lidí. Na výstavě se ale objevily i exponáty z částmi chráněných zvířat.

Podle hlavního organizátora bylo letos na 18. ročníku jedné z největších výstav chladných zbraní v Česku 125 vystavovatelů a prodejců. Výstava se konala v sobotu a v neděli.

„Výstava se velmi vydařila. I v době krize lidé rádi kupovali kvalitní zboží. Zejména mne těší, že se tu letos objevilo opět několik mladých, perspektivních nožířů. To je důkazem, že nůž, jako základní pomůcka a potřeba každého člověka nikdy nezahyne,“ řekl za organizátory Pavel Formánek.

Letošní výstavu nožů doplnily workshopy a živá hudba. Návštěvníkům předvedli osobně své umění také výrobci nožů.

Výstava ale měla i negativní stránku, celníci spolu s Českou inspekcí životního prostředí zajistili několik nožů s rukojetěmi z kosti medvěda a nosorožce. Zabaveny byly také želví krunýře a slonovina. Jedná se o zakázané materiály, které pocházejí z chráněných živočichů. Protože majitelé těchto exponátů nedokázali původ těchto materiálů vysvětlit, hrozí jim pokuta až 200 tisíc korun, v případě právnické osoby je sankce až dva miliony korun. Zabavená věc se stává majetkem státu a získá ji ministerstvo životního prostředí, které potom rozhodne o jejím dalším osudu.

Zdroj: Mediafax, pribram.cz

Be Sociable, Share!
Označeno v Události Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*