LEX a volby do PSP 2009 (Babička Méry opět v akci)

A je to tu zase :-) Sice se určitě budou dít nějaké tanečky kolem rozhodnutí Ústavního soudu, ale stejně na to dojde, opět nám budou slibovat doly i s Dolákama, hory i s Horákama (nebo alespoň Juliem Fučíkem, dle politického spektra ). A pokud nějaký průzkum poukáže na zájem veřejnosti o buráky, tak i lorda Kitchenera z hlubin oceán vyloví, aby i tu Búrskou válku pro nás vyhrál. Ano mluvím o volbách. A protože to byla minule celkem taškařice, jak jste mohli číst zde, nebo na LEXu, ani tentokrát LEX nezůstane stranou …

Tentokrát jsou otázky LEXu kandidátům formulovány takto:

Adresář:

Sekretariáty všech stran a sdružení a kandidátů registrovaných do Parlamentních voleb 2009 se známou e-mailovou schránkou

V Praze dne 1. září 2009

Vážená paní, vážený pane.


Protože by nás před volbami do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky v roce 2009 zajímal Váš názor na otázku legálního držení střelných zbraní a souvisejících témat, dovolujeme si obrátit se na Vás s následujícími otázkami. Jelikož odpovědi na tyto otázky zajímají nejen nás, ale všech tři sta tisíc legálních držitelů střelných zbraní, Vaši reakci na tyto otázky zveřejníme na našich webových stránkách a poskytneme ji tisku.

Otázky ohledně práva zákona dbalých občanů vlastnit střelnou zbraň:

  1. Jakým způsobem chcete konkrétně zvýšit bezpečnost občanů před běžnou „malou“ i násilnou kriminalitou?

  2. Budete podporovat možnost účinné (sebe)obrany i za pomoci palné zbraně? (tedy i možnost zbraň za jasně definovaných objektivních podmínek získat a nosit?)

  3. Jste pro zpřísnění podmínek pro získání zbrojního průkazu a zbraní v ČR? Pokud ano, proč a jakou formou?

  4. Jak chcete konkrétně zajistit, aby občan, který byl prokazatelně napaden a v sebeobraně útočníka poškodil, nebyl neúměrně šikanován ze strany soudů, respektive státních zástupců (například vyšetřovací vazbou tam, kde zjevně není nutná)? To se často děje v takové míře, až to je pro postiženého likvidační.

Otázky týkající se bezpečnostní politiky státu:

  1. Na jakých základech budete formulovat bezpečnostní politiku státu vzhledem k zákona dbalým soukromým držitelům palných zbraní?

  2. Je dle Vašeho názoru prospěšné, aby se při případné novelizaci civilní zbraňové legislativy zapojili do procesu připomínek i odborníci mimo řady státních orgánů, např. ze zájmových a profesních sdružení?

  3. Souhlasíte se systémem, který Američané trefně nazývají „podporujte svého šerifa“, kdy policista není zbytečně popotahován za zákroky provedené proti skutečným pachatelům?

  4. Jste pro zvýšení pravomocí policie a pokud ano, v jakých oblastech a proč?

    Vaše odpovědi čekáme do 25. září, abychom je mohli včas zveřejnit na našich stránkách a poskytnout vaše názory našich členům a příznivcům nebo případně i tisku.

Děkujeme za pochopení a Váš čas.

Za sdružení LEX:
Stanislav Gibson
výkonný ředitel

kontakt:
tel: 602 531 986
www.gunlex.cz

e-mail: S.Gibson@seznam.cz

————————————————————————————————————————

To tedy jsou otázky LEXu, pochopitelně, že výběr otázek je vždy kompromis. Když jsme je navrhovali, měli jsme na zřeteli jak dotazy, které jsme kladli kandidátům voleb do Europarlamentu, tak i dění během roku, čímž mám na mysli otázku č. 4 v první skupině, ke které mne inspiroval případ Nutné Obrany.

Otázky ve druhé skupině týkající se policie jsou položeny, protože se domíváme, že policista je, nebo by alespoň měl býti, přirozeným spojencem občana a držitele zbraní zvláště. Zejména ta část policistů, která dnes „šlape chodníky“, se střetává s mnoha problémy, jenž by neměly vyšumět do „ztracena“.

A pochopitelně že další otázky můžete svým oblíbeným i neoblíbeným politikům klást i vy. Bude zajímavé sledovat jak odpoví a popřípadě jim jejich odpovědi připomenout.

  • Diskusi k volbám a článku máte zde
Be Sociable, Share!
Označeno v Nezařazené, Události Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*