Jak dostat z Moskviče o 230% výkonu navíc?

moskvich

Musíte jej transformovat do Kalašnikova. Informaci o razantním zvýšení produkce zbraní koncernu Kalašnikov zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Ve stejném závodě se přitom, ještě před rokem 2012, vyráběly třeba i u nás známé Moskviče. Zvýšení výroby se týká zejména menších zbraní. Jakých konkrétně agentura neuvádí, ale lze předpokládat, že sem patří také karabiny nesoucí označení AK a sniperky. Výroba se zvedla o 230% v prvním kvartále roku 2014 a to oproti roku 2013, celkově jde o produkci 31 000 kusů zbraní, která představuje celých 41% výroby roku 2013. Pozitivní trend nárustu výroby očekávají až do konce letošního roku, zpráva hovoří o předpokládaném růstu 27% a v roce 2015 pak o dalších 15%.

Kalašnikovy závody byly založeny teprve v roce 2013 na místě původní fabriky Izmash (Iževský závod strojní výroby), která vyráběla motocykly a automobily. Nyní je podnik největším ruským výrobcem automatických a ostřelovačských zbraní. Vyrábí se zde také dělostřelecké granáty, ale i lovecké zbraně, sportovní pušky a také průmyslové stroje a nástroje.

Závod vznikl spojením několika menších výrobců zbraní do jednoho koncernu, další mají údajně přibývat. Cílem je zřejmě lepší kontrola produkce ze strany státu a možnost zasahovat do výroby centrálně. Spojení menších výrobců naopak dává možnost Rusku rozložit výrobu do více částí země, a to zejména ze strategických důvodů.

Výrobky vyrobené koncernem jsou dodávány do 27 zemí, včetně USA, Velké Británie, Německa nebo i České republiky.

Zda jde v případě této informace o pověstné ruské informační chrastění zbraněmi není známo, každopádně v době konfliktu na Ukrajině jde o čísla jistě zajímavá.

Be Sociable, Share!
Označeno v Historie, Události, Vojenství, Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*