Australané si zbraně dělají doma

A je jich poměrně dost. Tamní policie odhaduje, že jde celkem o 10% z celkového počtu nelegálních střelných zbraní, kterých je mezi lidem ještě dobrých více jak sedm a půl miliónu. Jde tedy o 750 000 samo-domo bambitek, což je dosti alarmující číslo vzhledem k velikosti populace, která čítá něco ke 22 miliónům. Je to důsledek práce krátkozrakých australských politiků, kteří podobně jako ve Velké Británii, protlačili zákon o zpětném odkupu zbraní. Důvodem byl masakr třiceti lidí z rukou jednoho šílence v Port Arthuru v Tasmanii. Poctiví lidé se do této akce zapojili, už ne tak zločinci a zřejmě i nemnoho farmářů, kteří prostě nechtějí, a často na odlehlých samotách ani nemohou, chránit svůj majetek a životy jinak.

tím u protinožců ve vládě dokázali? Kromě snížení sebevražd palnou zbraní (celkový počet zůstal statisticky téměř stejný), také nárůst kriminality, zejména loupežných přepadení a vloupání se zbraní. Co se ukázalo v poslední době jako problém je také jejich domácí výroba. Po zadržení členů jednoho z motorkářských gangů se ukázalo, že jejich nádobíčko je sestavené z upravených nebo zcela po domácku vyrobených zbraní. Australská policie také uvádí, že na internetu lze buď takové zbraně přímo koupit nebo lehce získat návody na jejich výrobu. Jak se tyto zbraně testovaly se můžete podívat zde:

O tom, že takový efekt zabije několikanásobně více lidí ať už díky nekvalitním materiálům nebo velmi složité dohledatelnosti zbraně netřeba mluvit. Nám zde nezbývá než doufat, že se něco podobného neurodí v hlavách našich politiků a že nám naše právo zůstane alespoň v takové podobě jak jej známe doposud.

Zde je pár kousků na ukázku…

Be Sociable, Share!
Označeno v Komentáře, Události, Zajímavosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*