Padesát a více výstřelů z pistole vytištěné na 3D tiskárně je již realitou

Tiskařská firma Solid Concepts jako první na světě vytiskla osobní opakovačku. Zatímco předchozí tištěné střelné zbraně byly z plastu a na jedno použití, nynější produkt je z nerezu a k nerozeznání od originálu.

Tištěná pistole od Solid Concepts je vynikající reklama, ale také upozornění na stále se zlepšující možnosti 3D tisku.

Pistole je ze třiceti tištěných nerezových součástek.

Není to tak dávno, co se na internetu objevil návod s instruktážním videem, jak si doma na 3D tiskárně vyrobit pistoli. Cody Wilson, pětadvacetiletý student práv na Texaské univerzitě si koupil v aukci starší 3D tiskárnu a zhruba po roce z ní dostal funkční plastovou pistolku. Nazval jí „Osvoboditel“ a její výrobní plán si ještě nedávno šlo stáhnout z webových stránek Defense Distributed. Data visela na PirateBay a tak jsou nyní zablokovány. Těm, co tiskárnu nemají, Wilson svou hračku hodlal prodávat prostřednictvím mezinárodního obchodního řetězce Staples. Větší zájem o koupi ale není, možná proto, že návod koluje po internetu a že si na tiskárně RepRap jí může vytisknout kdo chce.  Dalším důvodem zřejmě je to, že se s touto zbraní musíte trefit hned na první pokus. Někdy prý vydrží i dva výstřely, ale  plast je plast a tak skeptici o zbrani roztrušují, že mezi střelcem a obětí není velký rozdíl. Mít roztrženou umělohmotnou hračku v ruce když nám hrozí nebezpečí ale asi opravdu není to, po čem by většina z nás toužila. A tak došlo na slova expertů, že hromadné vyzbrojování domácností plastem se nekoná.

Nyní se podle článků v tisku by to mohlo rychle změnit. Technici firmy Solid Concepts pustili do světa provokativní reklamu. Vytiskli pistoli a chlubí se, že ani po padesáti výstřelech na ní nenajdou zjevné známky poškození…

Celý článek s podrobnějšími informacemi naleznete na serveru osel.cz

Be Sociable, Share!
Označeno v Nezařazené, Recenze zbraní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*